Canlı Destek
ÇaÄŸrı Merkezi

Vaillant Kombi Arızaları

Paylaş
Facebook
Twitter
Digg
Google
Yıldırım Teknik Servis
Yazı
Yazıyı Küçült
Yazıyı Büyüt
Normal
Yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle

Vaillant Kombi Arızaları  Vailant kombi arızalarında diğer kombiler gibi problem açısından benzerlik göstermektedir. Isınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan kombilerde zaman zaman arızalar meydana gelmektedir. 


Vaillant kombi arızaları oluştuğunda teknik destek alınmalıdır. Örneğin kombi çalışmıyorsa, öncelikle cihazda su olmadığı akla gelmelidir. Çünkü çoğu kombi, su basıncı beli bir seviyeye düştüğünde çalışmamaktadır. Elektrik şalteri ya da gaz vanasının kapalı olma ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır. Pilotlu kombilerde, pilot alevi yanmayabilir. Eğer kombi çalışıyor ama ısıtmıyorsa kalorifer termostat derecesinin düşük olması olasılığı değerlendirilmelidir. İkinci bir ihtimal kalorifer dönüş hattındaki filtrenin tıkalı olmasıdır. Bu durumda petekler ve boru hattı temizlenmelidir. Bunlar yoksa cihazın ısıyı algılayan aksamlarında sorun meydana gelmiş olabilmekte, ya da petekler kapalı olabilmektedir. Cihaz patlamalı yanıyorsa, kombi yanmak üzereyken kısa bir süre de olsa geç yanarsa içeride gaz birikmesi meydana gelecektir. Bu nedenle de şiddetli yanma söz konusu olacaktır. Gaz ve çakmak ayarları kontrolü edilmelidir. Bunların olmaması için periyodik bakım yapılmalıdır. Sıcak su açıldığında petekler ısınıyorsa iç aksamda bir sorun var demektir. 


Böyle bir arıza sök konusu ise musluklardan bir sıcak bir soğuk su akar. Bu durum, yalnızca musluğa gitmesi gereken sıcak su ikiye bölünüyor demektir. Cihaz, sıcak su açıldığında kalorifer kısmını kapatmamaktadır. Böyle bir durumda teknik destek alınmalıdır. 


 Vaillant Kombi Çalışmıyor.

 

Su bacıncı düşük olabilir
Şalter kapalı yada elektrik gelmiyor olabilir.
Gaz vanası kapalı, yada herhangi bir sebepten gaz gelmiyor olabilir.
Kombinizde genel bir problem oluşmuş olabilir. Örnek (Kart arızası, fan motoru arızası)

 

 

 Vaillant Kombi Sıcak Su Vermiyor.

 
Vck modeli ise kombiniz, membran aksamı yada üç yollu vana parçasında arıza olabilir.

VUW yeni tip ise sıcak su tribünü arıza olabilir.

Ntc sensör arızalı olabilir.

 

Vaillant Kombi Petekleri Isıtmıyor.

 

Devirdaim pompası arızalı yada gücünü kaybetmiş olabilir.

Kalorifer filtresi tıkanmış olabilir.

Radyatörlerin iç kısımları ve tesisatınız tıkanmış olabilir.

Petekler hava yapmış olabilir. Havasını kontrol ediniz.

VUW modellerinde f28 arızasında kombiyi resetlemeniz gerekmektedir. sorun çözülmez ise vaillant yetkili servisini çağırmalısınız.

 

 


Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler / İSTANBUL TEL: 0(212) 502 26 92 TEL / FAKS: 0(212) 502 27 04
Anasayfa
Sayfayı Yazdır
Sık Kullanılanlar Ekle
Top